دوشنبه, 08 ارديبهشت 1393 ساعت 10:01

دیوارهای جداکننده سیمانی

نوشته شده توسط

دیوار خارجی سمنت برد در نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار گرفته و ساختار کلی آن مشابه دیوارهای جداکننده داخلی کناف می باشد، اما لایه خارجی آنرا صفحات سیمانی مسلح Aquapanel Outdoor تشکیل می دهد.. در ايران معمولاً از قطعات سنگ و آجر پلاک در نماها استفاده مي شود که به صورت دوغابي بر بدنه ديوارهاي خارجي اجرا مي شوند. عدم وجود اتصال مناسب ميان اين قطعات و بدنه ديوارها موجب مي شود که در هنگام وقوع زلزله، جابجايي و لرزشها تحمل نگشته و نما فرو بريزد. سيستم ديوار خارجي آکواپانل، به عنوان ساختاري کاملاً ايمن در برابر زلزله، راه حل اين مشکل است. از ديگر مزاياي اين ساختار، استفاده از عايق پشم معدني مي باشد که به طور همزمان موجب بهسازي حرارتي و صوتي ساختمان مي شود.

No images found.

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:40

دریچه ی دسترسی و بازدید

نوشته شده توسط

 دریچه های دسترسی ابعاد و کارایی متفاوتی از یکدیگر دارند.

1- دریچه بازدید کناف : 

دریچه های بازدید کناف در انواع و ابعاد گوناگون جهت نصب و استفاده در سیستم های مختلف ساخت و ساز

خشک (سقف و دیوار) به کار می رود.با استفاده از این دریچه ها، بازدید تاسیسات بالای سقف کاذب یا درون فضای

دیوار های کناف و در صورت لزوم تعمیرات آنها به سادگی امکان پذیر است.

2- دریچه دسترسی و بازدید فن کوئل سقفی :

دریچه های بازدیدی که بمنظور مکش هوای رفت و بازدید دوره ای فیلتر ها و یا احتمالا خرابی و تعویض دستگاه فن کوئل سقفی در سقف کاذب درای وال یا کناف تعبیه می گردد با اصول استاندارد درای وال در ابتدا در سقف کاذب مطابق با ابعاد دستگاه تهویه ، مقاوم سازی می گردد و سپس پس از برداشت اندازه بازشو ، دریچه های آلومینیومی یا گالوانیزه بصورت تایلی یا زیمنسی (لولایی) ساخته شده و در محل بازشو براحتی نصب می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:39

دیوار مقاوم در برابر حریق

نوشته شده توسط

دیوار مقاوم در برابر حریق   اين نوع ديوار به عنوان سدي در برابر عبور آتش و حرارت ناشي از آن عمل مي کند و زماني که در يک سمت کانون آتش و حرارت بسيار بالا وجود دارد, دماي سمت ديگر (سمت ايمن) از اندازه محدودي تجاوز نمي نمايد.

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:37

دیوارهای تاسیساتی

نوشته شده توسط

با اجراي دو لايه قاب فلزي با فاصله از يکديگر، مي توان از فضاي به وجود آمده جهت عبور تأسيسات الکتريکي و مکانيکي استفاده نمود. قرارگيري تأسيسات در فضاي خالي ديوار و دفن نشدن آن در داخل ديوار، علاوه بر رفع مسئله خوردگي و کاهش هزينه تعميرات، دسترسي به تأسيسات و تعميرات و نگهداري را در مرحله بهره برداري آسان مي کند.

No images found.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:36

دیوارهای پوششی

نوشته شده توسط

 در اين ساختار، پنل های گچي بر روي يک زيرسازي فلزي که به ديوار زمينه متصل است، پيچ مي شوند. وجود فاصله آزاد ميان صفحات و ديوار زمينه، فضاي تاسيساتي مناسبي جهت نصب لايه عايق و عبور تاسيسات الکتريکي و مکانيکي، آن هم بدون نياز به شيارزني  ايجاد مي نمايد. اين نوع پوشش کاري راه حل مناسبي جهت غلبه بر مشکلات اجرايي ديوار زمينه، نظير ناشاقولي و ناصافي ديوار و یا شرايط نامناسب جهت اتصال پرلفيکس (رطوبت، ميزان جذب، آلودگي و غیرهمي باشد. به طور مثال با اين روش مي توان يك پوشش براي ديوارهاي برشي بتني (كه پوشش با ساير اندودها بر روي آن داراي محدوديت است) ايجاد نمود. با استفاده از اين ساختار، پوشش کاری با ارتفاع تا 10 متر قابل اجرا مي باشد.   قرار گيري تاسيسات در فضاي خالي ميان لايه پوششي و ديوار زمينه و دفن نشدن آن در داخل مصالح بنايي، علاوه بر رفع مسئله خوردگي و کاهش هزينه تعميرات، دسترسي به تاسيسات و تعميرات و نگهداري در مرحله بهره برداري را نيز آسان مي نماید

  No images found.

 

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:35

دیوارهای جداکننده

نوشته شده توسط

 دیوارهای جدا کننده ی کناف ، دیوارهای غیر باربری هستند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند این ساختار شامل قابهای فولادی سبک ساخته شده با مقاطع U , C بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه ، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند. درزهای میان این صفحات به وسیله ی نوار و بتونه ی مخصوص درزگیری شده، به نحوی که در انتهای کار، سطحی یکپارچه و بدون درز که قابلیت رنگ آمیزی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش نهایی دیگری خواهد داشت، حاصل می گردد. فضای خالی داخل دیوار ، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و همچنین عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را به راحتی میسر می سازد.

No images found.

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:33

سقفهای کاذب آکوستیک

نوشته شده توسط

سقفهاي کاذب مشبک یا کلیک ، از شبکه سازه هاي سپری XL24 (يا T شکل) و تايل هاي آکوستیک سقفی در ابعاد 60×60 سانتیمتر تشکيل مي شوند. شبکة مذکور به وسيله آويزهاي قابل تنظيم به سقف اصلي متصل گرديده و سپس تايلهاي مینرال آکوستیک به صورت وزنی درون این شبکه ها که از جنس پروفیل گالوانیزه میباشند ، قرار می گیرند. نصب سريع و آسان، دسترسي آسان به فضاي تأسيساتي پشت سقف کاذب و تعمير و نگهداري آسان از جمله ويژگيهاي اين ساختار مي باشد.

 تایل های مینرال آکوستیک با برندهای AMF آلمان و OWA آلمان  و USG آمریکا و کناف ایران  در سقف های کاذب مشبک به کار می روند.

تایلهای مینرال آکوستیک در ضخامتهای 12/13/14/15 میلیمتر و در ابعاد 60×60 / 120×60 / 120×30 سانتیمتر تولید و عرضه میگردند.

همچنین تایلهای آکوستیک در تنوع بیش از 30 طرح و با تکسچرهای متفاوت و متنوع جهت پروژه های اداری ، تجاری ، درمانی و فروشگاهی مورد علاقه جامع معماران داخلی و طراحان می باشد.

از جمله مزایای این نوع سقفها ، تاثیر فراوان در پایین آوردن انعکاس صوت در محیط های اداری و تجاری و درمانی ، سرعت بسیار بالا در اجرا ، دسترسی آسان به فضای پشت سقف کاذب و زیبایی منحصر به فرد و سبک بودنشان ، نیز می باشد.

 

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:27

سقفهای کاذب ثابت گچی

نوشته شده توسط

سقف هاي کاذب یکپارچه کناف ساختارهاي سبکي هستند که به واسطه توليد صنعتي، داراي مشخصات فني استاندارد بوده و جايگزين بسيار مناسبي براي سقف هاي کاذب غير استاندارد ساخته شده با رابيتس و گچ مي باشند. اين ساختار شامل زيرسازي سبک فولادي معلق ساخته شده با مقاطع L، U و F بوده که صفحات روکش دار گچي در يک يا دو لايه، به وسيله پيچ مخصوص بر روي آن ها نصب مي شوند. درزهاي ميان اين صفحات به وسيله نوار و بتونه مخصوص درزگيري شده و بدين ترتيب سطحي يکپارچه و بدون درز حاصل مي شود. سطح بدست آمده قابلیت اجرای رنگ و پوشش های دیگر را خواهد داشت. فضاي خالي پشت سقف کاذب، امکان استفاده از انواع عايق حرارتي و صوتي را فراهم نموده و عبور و دسترسي به تأسيسات الکتريکي و مکانيکي را ميسر مي سازد.

این صفحات دارای هسته گچی بوده و سطح و لبه های طولی آنها با کاغذ مخصوص پوشانده شده است.صفحات روکش دار گچی در چهار نوع:

معمولی (RG) :  برای مصارف عمومی و استفاده در فضاهای خشک ،

مقاوم در برابر رطوبت (MR) : جهت استفاده در فضاهای مرطوب و شهرهای شمالی و جنوب کشور ،

مقاوم در برابر حریق (FR) : جهت استفاده در محل هایی که نیاز به محافظت در برابر حریق دارد ،

(مانند پوشش ستون ها و تیرهای فولادی)

مقاوم در برابر حریق و رطوبت (FM) : جهت محافظت در برابر حریق و در فضاهای مرطوب،

و در ابعاد  :   2.40×1.20 متر/ 2.50×1.20 متر/ 3×1 متر و طولهای سفارشی عرضه می گردند.

 

کاربرد ها : هتل ها ، فرودگاه ها ، رستوران ها  ، عایق کاری سقف و پیلوت ساختمان ، فروشگاه ، آمفی تئاتر ،

مراکز تجاری و اداری ،سالن اجتماعات و اتاق کنفرانس .

 

No images found.