چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1393 ساعت 06:17

سیستم های روشنایی

نوشته شده توسط

 

 

امروزه در دنیا  محصولات بسيار متنوعي براي انواع کاربردهاي مختلف  در  روشنايي داخلي ارايه می شود. از چراغ هايي براي کاربردهاي عمومي نظير دفاتر اداري، منازل مسکوني، مراکز تجاري و اداري گرفته تا چراغ هايي براي کاربردهاي تخصصي نظير موزه ها و گالري ها و يا محيط هاي خاصي نظير سردخانه ها در زمره محصولات اين شرکت ها هستند.

 

 قبلا در خصوص روشنایی انسان محور و اینکه آیا علم، استفاده از روشنایی را برای درمان و افزایش بهره وری تایید می کند مقالاتی منتشر شده است. محققان به وضوح معتقدند بایستی این علم به جلو حرکت کند. علم هنوز در این زمینه به کمال نرسیده است ولی محققان معتقدند  در این زمینه شواهد کافی وجود دارد که نوردرمانی موفق است. برای مثال آقای لاکلی استاد پزشکی دانشگاه هاروارد گفت نور درمانی در منزل، رفتن سالمندان به خانه سالمندان را به تاخیر می اندازد.

 

لیکن برخی از نظرات هنگامی ابراز شد که از محققان سوال شد چگونه طراحان روشنایی بایستی بر اساس اطلاعات صنعتی عمل کنند. دکتر لاکلی طرفدار استفاده از روشنایی قابل تنظیم در مدارس و مراکز درمانی است ولی یک نکته جالب را هم مطرح می کند . او گفت هیچکس در فکر استفاده از فناوری قابل تنظیم در روشنایی خیابانی نبوده است اما LED در انتهای شب اگر به CCT ی گرم تری تغییر کند هم برای محیط و هم مردم مفید تر خواهد بود.

 

 

روشنایی اداری :

 

در دفاتر کار مدرن امروزي، چراغ ها با ارتفاعي در حدود 60 سانتي متر از سقف آويز مي شوند و روشنايي خود را به صورت ترکيبي از نور غير مستقيم و مستقيم به سطح کار مي رسانند. اين شيوه روشنايي باعث افزايش راندمان افراد در محيط هاي کاري و بهبودکيفيت روشنايي مي شود.

 

 

کمپانی دلتا لایت / کشور بلژیک

کمپاني بلژيکي دلتالايت از سال 1989 در زمينه طراحي و توليد چراغ هايي متنوع با همکاري طراحان و معماران مطرح دنيا براي پروژه هايي در سطوح کوچک و بزرگ مسکوني, اداري, هتل ها و اماکن عمومي فعاليت دارد.

امروزه تيم مهندسي دلتالايت با توجه به افزايش کاربرد چراغ هاي LED و در جهت بهبود کارايي مصرف انرژي، با استفاده از بهترين مواد اوليه و با طراحي هاي متنوع، محصولاتي با کاربردهاي مختلف براي روشنايي داخلي و خارجي توليد مي کند. که همگي آنها تنوع زيادي در زمينه زاويه تابش و قابليت استفاده از انواع فيلترها و لنزها و ديگر متعلقات را دارا هستند. جديدترين نمونه اين محصولات چراغ هاي سري iMax مي باشد که علاوه بر تنوع در ظاهر و بدنه چراغ، ،مي تواند همگي متعلقات چراغ را با توجه به کاربرد آن،  توسط خود فرد مصرف کننده انتخاب کرد.

 

 

از ديگر محصولات شاخص اين کمپاني چراغ مدلMetronome مي باشد که ايده و طرح اين محصول توسط يکي از طراحان معروف مد و لباس بلژيکي Tim Van Steenbergen ارائه شده است. همچنين اين شرکت دز رمينه طراحي و توليد چراغ، موفق به کسب جوايز از مسابقات مختلف مانند Red Dot Awards, iF Design Awards, Good Design Awards شده است.

 

 

 

در ادامه به کارگيري انواع LEDها در توليد محصولات اين کمپاني، اخيرا يکي ديگر از شاخص ترين محصولات خود با نام Supernova را در قالب LEDتوليد مي کند که قابليت توليد يک نور يکپارچه و يکدست را به دست آورده است. اين محصول همچني داراي خط توليد جداگانه در کارخانه مي باشد که به صورت توکار، روکار و آويز در ابعاد و اندازه هاي متنوع توليد مي شود.

 

 

تنوع بسيار زياد دلتالايت در توليد انواع چراغ هاي خطي به صورت روکا ر و توکار سقفي و ديواري و آويز در ابعاد و طول هاي مختلف، موجب انتخاب اين برند براي اغلب پروژه هاي اداري و تجاري شده است.

 

      

 

 

 

درود فراوان بر بازدید کنندگان از سایت.......

 

 

 

 

 

 

 

چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1393 ساعت 06:10

سقفهای درای وال ترکیبی با MDF

نوشته شده توسط

در سیستم های ساخت و ساز خشک شامل سقفهای کاذب و دیوار های درای وال به جهت استفاده نشدن از روشهای سنتی بنایی به راحتی میتوان از متریالهای مشابه دکوراتیو در کنار این نوع سیستمها طراحی و استفاده نمود.از آن جمله میتوان به دیوار پوش و طرحهای ترکیبی با MDF اشاره کرد که به سادگی می شود آنر در کنار سقفهای کاذب درای وال و و دیوار های جداکننده و پوششی با ساختار درای وال طراحی و اجرا نمود.

 

چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1393 ساعت 05:45

سقف های کاذب عایق شده

نوشته شده توسط

در سقفهای کاذب درای وال پس از اجرای زیرسازی بعلت بوجود آمدن فضای خالی بین زیرسازی و سقف اصلی ساختمان ، به راحتی امکان عایق کردن صوتی و حرارتی توسط انواع عایقها را فراهم می سازد که از آن جمله می توان به عایقهای پلی یورتان پاششی (سلول باز و سلول بسته ) عایق پشم سنگ و عایق پلی استایرن اشاره کرد.

No images found.

دوشنبه, 08 ارديبهشت 1393 ساعت 10:01

دیوارهای جداکننده سیمانی

نوشته شده توسط

دیوار خارجی سمنت برد در نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار گرفته و ساختار کلی آن مشابه دیوارهای جداکننده داخلی کناف می باشد، اما لایه خارجی آنرا صفحات سیمانی مسلح Aquapanel Outdoor تشکیل می دهد.. در ايران معمولاً از قطعات سنگ و آجر پلاک در نماها استفاده مي شود که به صورت دوغابي بر بدنه ديوارهاي خارجي اجرا مي شوند. عدم وجود اتصال مناسب ميان اين قطعات و بدنه ديوارها موجب مي شود که در هنگام وقوع زلزله، جابجايي و لرزشها تحمل نگشته و نما فرو بريزد. سيستم ديوار خارجي آکواپانل، به عنوان ساختاري کاملاً ايمن در برابر زلزله، راه حل اين مشکل است. از ديگر مزاياي اين ساختار، استفاده از عايق پشم معدني مي باشد که به طور همزمان موجب بهسازي حرارتي و صوتي ساختمان مي شود.

No images found.

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:40

دریچه ی دسترسی و بازدید

نوشته شده توسط

 دریچه های دسترسی ابعاد و کارایی متفاوتی از یکدیگر دارند.

1- دریچه بازدید کناف : 

دریچه های بازدید کناف در انواع و ابعاد گوناگون جهت نصب و استفاده در سیستم های مختلف ساخت و ساز

خشک (سقف و دیوار) به کار می رود.با استفاده از این دریچه ها، بازدید تاسیسات بالای سقف کاذب یا درون فضای

دیوار های کناف و در صورت لزوم تعمیرات آنها به سادگی امکان پذیر است.

2- دریچه دسترسی و بازدید فن کوئل سقفی :

دریچه های بازدیدی که بمنظور مکش هوای رفت و بازدید دوره ای فیلتر ها و یا احتمالا خرابی و تعویض دستگاه فن کوئل سقفی در سقف کاذب درای وال یا کناف تعبیه می گردد با اصول استاندارد درای وال در ابتدا در سقف کاذب مطابق با ابعاد دستگاه تهویه ، مقاوم سازی می گردد و سپس پس از برداشت اندازه بازشو ، دریچه های آلومینیومی یا گالوانیزه بصورت تایلی یا زیمنسی (لولایی) ساخته شده و در محل بازشو براحتی نصب می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:39

دیوار مقاوم در برابر حریق

نوشته شده توسط

دیوار مقاوم در برابر حریق   اين نوع ديوار به عنوان سدي در برابر عبور آتش و حرارت ناشي از آن عمل مي کند و زماني که در يک سمت کانون آتش و حرارت بسيار بالا وجود دارد, دماي سمت ديگر (سمت ايمن) از اندازه محدودي تجاوز نمي نمايد.

پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 ساعت 15:38

دیوار های دکوراتیو

نوشته شده توسط

دیوار های دکوراتیو   ديوارهاي کناف داراي انعطاف معماري بسيار عالي مي باشند. به همين جهت مي توان طرح هاي گوناگون معماري را با استفاده از اين ساختارها اجرا نمود.

صفحه1 از2